Stad Lëtzebuerg · T3 2025 – T2 2026

Immobiliepräisser pro m² am Quartier Pulvermühl

Gefrote Präisser a Loyeren an den Annoncë vum Quartier iwwer déi lescht 12 Méint, nom Observatoire de l’Habitat. Verkeef beim Notaire gi just fir d’ganz Stad publizéiert.

Appartement, gefrote Präis

—

Net publizéiert: manner wéi 10 Annoncen

Haus, gefrote Präis

—

Net publizéiert: manner wéi 10 Annoncen

Loyer, Wunneng 70 m²

—

Net publizéiert: manner wéi 10 Annoncen

Stad, verkaaften Appartement

8.920 € de m²

Präis beim Notaire, bestoend, ganz Stad

613 Verkeef

Fir Pulvermühl gi wéineg Verkeef an Annoncë publizéiert: fir e verlässleche Präis frot en Agent vu Stimmol no enger Schätzung.

Präisser pro Quartier vun der Stad Lëtzebuerg

Gefrote Präisser a Loyeren an den Annoncen iwwer T3 2025 – T2 2026, nom Observatoire de l’Habitat an IMMOTOP.LU. An den Annoncë sti bestoend an nei Wunnengen zesummen: e Quartier mat ville Neibauprojete wierkt méi déier. E Stréch: manner wéi 10 Annoncen.

QuartierAppartement €/m²Haus €/m²Loyer 70 m² €/Mount
Ganz Stad12.0868.5982.670
Neudorf-Weimershof13.4038.0342.600
Belair12.95111.2962.500
Limpertsberg12.09911.0622.680
Gasperich12.0808.5762.520
Hollerich12.0619.5902.720
Ville-Haute11.6708.8902.800
Merl11.4748.7342.410
Rollingergrund-Belair-Nord11.4158.8172.380
Mühlenbach11.1908.7982.400
Kirchberg11.1618.3112.710
Cessange11.12010.3592.480
Eich10.907—2.400
Gare10.8398.1423.330
Hamm10.5137.1702.530
Bonnevoie10.4867.1582.330
Beggen10.3197.5242.170
Pfaffenthal10.297—2.360
Dommeldange10.1927.4022.430
Weimerskirch9.7907.6902.610
Cents8.8227.7002.310
Clausen——2.290
Grund——2.780
Pulvermühl———

Dacks gestallte Froen

Luxembourg-Ville
Wat kascht de m² vun enger Wunneng am Quartier Pulvermühl?

Am Quartier Pulvermühl stoungen iwwer T3 2025 – T2 2026 ze wéineg Appartementer zum Verkaf: den Observatoire de l’Habitat publizéiert kee Präis. Duerchschnëtt vun den Annoncen an der ganzer Stad: 12.086 € de m².

Wat kascht en Haus am Quartier Pulvermühl?

Am Quartier Pulvermühl stoungen iwwer T3 2025 – T2 2026 ze wéineg Haiser zum Verkaf: d’Quell publizéiert keen Duerchschnëttspräis. Duerchschnëtt vun den Annoncë vun Haiser an der ganzer Stad: 8.598 € de m².

Wat kascht de Loyer vun enger Wunneng am Quartier Pulvermühl?

Am Quartier Pulvermühl goufen iwwer T3 2025 – T2 2026 ze wéineg Appartementer zum Lounen ugebueden. An der ganzer Stad gëtt en Appartement vu 70 m² fir ongeféier 2.670 € de Mount ugebueden.

Wéi ee Quartier vun der Stad Lëtzebuerg ass deen déiersten?

An den Annoncë vun Appartementer iwwer T3 2025 – T2 2026 sinn déi déierst Quartieren Neudorf-Weimershof (13.403 € de m²), Belair (12.951 € de m²) et Limpertsberg (12.099 € de m²). Déi bëllegst sinn Weimerskirch (9.790 € de m²) et Cents (8.822 € de m²). Duerchschnëtt vun der Stad: 12.086 € de m².

Wou kommen dës Zuelen hier?

Vum Observatoire de l’Habitat (Logementsministère), deen all Trimester déi gefrote Präisser a Loyeren aus den Annoncë vun all Quartier vun der Stad Lëtzebuerg publizéiert, mat IMMOTOP.LU. Verkafspräisser beim Notaire gi just fir d’ganz Stad publizéiert. Donnéeë vum 23 septembre 2026.