Stad Lëtzebuerg · T3 2025 – T2 2026

Immobiliepräisser pro m² am Quartier Dommeldange

Gefrote Präisser a Loyeren an den Annoncë vum Quartier iwwer déi lescht 12 Méint, nom Observatoire de l’Habitat. Verkeef beim Notaire gi just fir d’ganz Stad publizéiert.

Appartement, gefrote Präis

10.192 € de m²

40 Annoncen · Duerchschnëttspräis 1.058.245 €

-16 % par rapport zum Duerchschnëtt vun der Stad

Plaz 18 vun 20 Quartieren, vum déiersten un

Haus, gefrote Präis

7.402 € de m²

24 Annoncen · Duerchschnëttspräis 1.698.667 €

-14 % par rapport zum Duerchschnëtt vun der Stad

Wéineg Annoncen: indikativ Zuel

Loyer, Wunneng 70 m²

2.430 € pro Mount

Schätzung op Basis vu 175 Annoncen

Stad, verkaaften Appartement

8.920 € de m²

Präis beim Notaire, bestoend, ganz Stad

613 Verkeef

Wat kascht eng Wunneng am Quartier Dommeldange?

Déi duerchschnëttlech gefrote Präisser a Loyeren aus dem Quartier, fir e puer Flächen.

Fläch50 m²80 m²110 m²
Kafen, gefrote Präis510.000 €815.000 €1.121.000 €
Loyer pro Mount1.890 €2.680 €3.410 €

Präisser pro Quartier vun der Stad Lëtzebuerg

Gefrote Präisser a Loyeren an den Annoncen iwwer T3 2025 – T2 2026, nom Observatoire de l’Habitat an IMMOTOP.LU. An den Annoncë sti bestoend an nei Wunnengen zesummen: e Quartier mat ville Neibauprojete wierkt méi déier. E Stréch: manner wéi 10 Annoncen.

QuartierAppartement €/m²Haus €/m²Loyer 70 m² €/Mount
Ganz Stad12.0868.5982.670
Neudorf-Weimershof13.4038.0342.600
Belair12.95111.2962.500
Limpertsberg12.09911.0622.680
Gasperich12.0808.5762.520
Hollerich12.0619.5902.720
Ville-Haute11.6708.8902.800
Merl11.4748.7342.410
Rollingergrund-Belair-Nord11.4158.8172.380
Mühlenbach11.1908.7982.400
Kirchberg11.1618.3112.710
Cessange11.12010.3592.480
Eich10.907—2.400
Gare10.8398.1423.330
Hamm10.5137.1702.530
Bonnevoie10.4867.1582.330
Beggen10.3197.5242.170
Pfaffenthal10.297—2.360
Dommeldange10.1927.4022.430
Weimerskirch9.7907.6902.610
Cents8.8227.7002.310
Clausen——2.290
Grund——2.780
Pulvermühl———

Dacks gestallte Froen

Luxembourg-Ville
Wat kascht de m² vun enger Wunneng am Quartier Dommeldange?

Iwwer T3 2025 – T2 2026 goufen déi 40 Appartementer, déi am Quartier Dommeldange zum Verkaf stoungen, am Duerchschnëtt fir 10.192 € de m² ugebueden, also 1.058.245 € pro Appartement, géint 12.086 € de m² an der ganzer Stad. De Präis beim Notaire ass méi niddreg: an der ganzer Stad goufe bestoend Appartementer fir 8.920 € de m² verkaf.

Wat kascht en Haus am Quartier Dommeldange?

Déi 24 Haiser, déi am Quartier Dommeldange iwwer T3 2025 – T2 2026 zum Verkaf stoungen, goufen am Duerchschnëtt fir 1.698.667 € ugebueden, also 7.402 € de m². De Präis beim Notaire ass meeschtens e bësse méi niddreg wéi de gefrote Präis.

Wat kascht de Loyer vun enger Wunneng am Quartier Dommeldange?

No 175 Annoncë vun Appartementer zum Lounen am Quartier Dommeldange iwwer T3 2025 – T2 2026 gëtt en Appartement vu 70 m² fir ongeféier 2.430 € de Mount ugebueden, an en Appartement vun 100 m² fir ongeféier 3.170 €.

Wéi ee Quartier vun der Stad Lëtzebuerg ass deen déiersten?

An den Annoncë vun Appartementer iwwer T3 2025 – T2 2026 sinn déi déierst Quartieren Neudorf-Weimershof (13.403 € de m²), Belair (12.951 € de m²) et Limpertsberg (12.099 € de m²). Déi bëllegst sinn Weimerskirch (9.790 € de m²) et Cents (8.822 € de m²). Duerchschnëtt vun der Stad: 12.086 € de m².

Wou kommen dës Zuelen hier?

Vum Observatoire de l’Habitat (Logementsministère), deen all Trimester déi gefrote Präisser a Loyeren aus den Annoncë vun all Quartier vun der Stad Lëtzebuerg publizéiert, mat IMMOTOP.LU. Verkafspräisser beim Notaire gi just fir d’ganz Stad publizéiert. Donnéeë vum 23 septembre 2026.